Blender czy mikser stojący do smoothie? Jak wybrać?

News

Obecnie zarówno blender, jak i mikser stojący są powszechnie wykorzystywane w kuchni. Sięgając po nie, można przygotować pyszne ciasta, zupy, koktajle, desery, a także wiele rozmaitych posiłków. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na zakup obu tych urządzeń. Ograniczenia mogą wynikać zarówno z ilości posiadanych pieniędzy, jak i miejsca, którym dysponujemy w kuchni.

Aby wybrać sprzęt najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb, warto porównać ze sobą mikser i blender, biorąc pod uwagę możliwości, jakie dają oba rodzaje urządzeń. Podpowiemy, które z nich będzie najlepsze, jeśli zamierzamy robić smoothie oraz innego rodzaju zdrowe posiłki. (http://sklep.puregreen.pl/bamix)

Blender a mikser stojący

Blender jest urządzeniem przeznaczonym do rozdrabniania oraz miksowania na gładki krem. W sprzedaży dostępne są obecnie dwie wersje: kielichowa oraz ręczna. W sklepach znaleźć można również modele z wymiennymi końcówkami, z pomocą których można między innymi ubić pianę z białek. Mikser wyposażony w misę to urządzenie, które przede wszystkim przeznaczone jest do mieszania oraz miksowania. Dostępne są także modele z wymiennymi końcówkami. Zdecydowanie najczęściej są to jednak zwykłe haki, które przeznaczone są do wyrabiania ciasta.

Czasami trafić można na mikser, który posiada końcówkę do blendera. Przypina się ją do obudowy, a następnie użytkuje w sposób podobny, jak zwykły ręczny blender. Minusem takiego rozwiązania jest niemała waga samego miksera, który trzeba wówczas trzymać w ręce, a także znacznie słabsze parametry, jakie charakteryzują pracę końcówki. Oba rodzaje urządzeń mają mnóstwo zastosować. Jeśli jednak zamierzamy przyrządzań koktajle owocowe, kremowe zupy oraz smoothie, o wiele lepiej jest postawić na blender.

Jaki typ blendera wybrać

Blender ręczny jest bardzo poręczny, a jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca. Zbudowany jest z jednostki oraz końcówki, którą do niego podłączamy. Ten prosty model blendera również może mieć najróżniejsze akcesoria. Blender kielichowy to wariant stacjonarny. Jest przeznaczony do wielu zadań. Posiada kielich o określonej pojemności. Może być wyposażony w rozmaite końcówki, które istotnie zwiększają jego funkcje. Blender z bidonem jest dość interesującym wariantem urządzenia o charakterze stacjonarnym. Posiada specjalny pojemnik, który przypomina butelkę.