Funkcje Blenderów

News

Wydaje się, że poznanie podstawowych funkcji blenderów ma duże znaczenie, ponieważ dzięki temu będzie można je jeszcze lepiej wykorzystywać. Opierając się na szczegółowym opisie funkcji będzie można się nieco wspomagać również przy wyborze takiego urządzenia dla siebie, co także ma duże znaczenie.

Regulacja prędkości

Dzięki temu będzie można ustawić sobie pożądaną prędkość noży. Na rynku mamy obecnie takie modele, które mają kilka jak i też kilkanaście poziomów prędkości. Płynne regulowanie prędkości to bardzo ciekawa rzecz, ponieważ wtedy będzie można za pomocą przycisków + oraz – płynnie zmieniać pracę urządzenia. (http://sklep.puregreen.pl/bamix)

Funkcja turbo

To dobre rozwiązanie, które będzie nam dawało możliwość szybkiego przyspieszenia pracy urządzenia do obrotów maksymalnych.

Dostępne końcówki i akcesoria do blenderów

Każdy blender ma oczywiście podstawową końcówkę miksującą. Znajduje się ona nawet w takich tanich zestawach. Jedna walka na rynku jest nadal duża i producenci coraz częściej wprowadzają ciekawe dodatki, które mogą ułatwić nam pracę z takim urządzeniem.

Rozdrabniacz

To specjalny dzbanek, gdzie podłącza się element z silnikiem i wkłada się noże, które będą służyć do rozdrobnienia składników takich jak buraki czy czekolada, które są szczególnie twarde oraz problematyczne. Jeśli będzie trzeba rozdrabniać lód, to będzie koniecznie potrzebny osobny, odpowiedni do tego nóż.

Końcówka do ubijania

To element, który ułatwia nam gotowanie i będzie eliminował męczące ręczne ubijanie piany. Znajdzie jednak zastosowanie nie tylko w czasie ubijania śmietany i piany z białek ale także przy pracy nad jakimś lekkim ciastem.

Końcówka do spieniania mleka

Świetny element, który będzie przydatny dla każdego miłośnika kawy. Dzięki niemu będzie można spienić mleko i tym samym wygodnie przygotować sobie cafe latte.

Pojemnik do miksowania

Obecność pojemnika może nie będzie niezbędna, ponieważ tak naprawdę można miksować praktycznie w każdym pojemniku czy misce, ale taki dodatek na pewno będzie mile widziany. Większość pojemników ma również miarkę i dzięki temu łatwo można odmierzyć ilość jedzenia do miksowania czy ilość dolewanych płynów.