Blender ręczny, czy kielichowy ? Pomagamy wybrać

News

Rozdrabnianie warzyw, mieszanie ciasta, miksowanie, kruszenie lodów, ubijanie śmietany.

Wydaje się, że dzięki blenderowi albo robotom kuchennym te wszystkie prace przebiegają bez problemu, czy oba sprzęty warto kupić? Czym się kierować, kiedy będziemy je wybierać?

Blendery i roboty zadomowiły się w kuchniach na dobre. Kroją, siekają, kruszą czy ucierają. Dzięki nim przygotowujemy sałatki, zupy, ciasta czy koktajle. (http://sklep.puregreen.pl/bamix)

Czy wybrać taki blender, który ma podstawowe wyposażenie czy jakiś sprzęt, który tych możliwości daje nam więcej? Na co więc zwracać uwagę, gdy idealnego urządzenia dla siebie szukamy?

To wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań. Dlatego trzeba się dobrze zastanowić co nam będzie odpowiadać, bo ceny są różne i możliwe, że już tani blender akurat na nasze oczekiwania będzie odpowiadał

Blender - podręczny pomocnik

Blendery ręczne mają część elektryczną, którą trzyma się w rękach. Do tego dołączone są różnorakie końcówki, dzięki którym wykonywać można poszczególne zadania. Często te końcówki połączone są z pojemnikami i dzięki nim robienie potraw będzie ułatwione. Zaletą ręcznego blendera będzie to, że w miarę potrzeb będzie można również blendować w dowolnym pojemniku czy garnku co będzie bardzo wygodne. Tego typu sprzęt będzie się sprawdzał w momencie, gdy chce się przygotować jakieś potrawy dla dzieci, kremowe zupy czy pasty. Innym sprzętem będzie również blender stojący, który będzie miał specjalny zintegrowany pojemnik.

Tego typu urządzenia będą się sprawdzać w przypadku mało skomplikowanych potraw, czy w domach, gdzie również są małe dzieci i będzie można oczywiście przygotować dzięki nim jakieś smaczne dodatki czy posiłki. Zaletą takich sprzętów będzie samodzielna praca., wystarczy wrzucić składniki do pojemnika i po nałożeniu pokrywy będzie już pracować. Nadaje się do przygotowywania większych potraw, ponieważ kielich jest najczęściej w dużych rozmiarach. Jeśli wybieramy blender na pewno warto zwracać uwagę na noże i materiały, z jakiego będzie wykonany. Mamy tam różne dostępne możliwości. Niektórzy dają nam kilka rodzajów noży.

Jeśli chodzi o sprzęty kielichowe najczęściej mają one zdecydowanie większa moc sięgającą 1500 W, natomiast ręczne około 700W.