Najlepszy blender dla naszej rodziny

News

Chcesz wiedzieć, jaki blender będzie najlepszy dla twojej rodziny?

Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem o tych wyjątkowo przydatnych urządzeniach. Wiele osób już dzisiaj w ogóle nie zastanawia się, czy blender jest im potrzebny. Jest to dla nich urządzenie konieczne i nie wyobrażają sobie kuchennego życia bez niego. Pasty, pasztety czy smoothie są nieodłącznym elementem ich diety, a gładkie ciasto na wypieki są w stanie przygotować tylko w ten sposób. Sęk w tym, że nie każdy model poradzi sobie z wszystkimi zadaniami, które przed nim postawimy. (http://sklep.puregreen.pl/bamix)

Najważniejsze pytanie, na jakie będziemy musieli sobie w tym miejscu odpowiedzieć, to czy potrzebujemy blendera kielichowego, czy lepszy będzie dla nas blender ręczny?

Blendery ręczne i kielichowe

W rzeczywistości wcale nie musimy stawiać sobie takiej alternatywy. Nic w końcu nie stoi na przeszkodzie, by nasza kuchnia wyposażona była w oba typy tego urządzenia. Za pomocą blendera kielichowego pokruszymy lód, zrobimy masło orzechowe lub zupę krem. Z blenderem ręcznym niektóre z tych czynności też by się udało, ale pewnie efekt nie byłby taki jednorodny, a do tego byłoby to dość skomplikowane zadanie. Co więcej, blender kielichowy po prostu się włącza i można o nim na jakiś czas zapomnieć.

W przypadku blendera ręcznego trzeba ręcznie działać. Blender ręczny nie jest oczywiście taki zły. Wiele urządzeń tego typu posiada w zestawie specjalne końcówki, za pomocą których można wykonać inne czynności, na przykład ubić jajka lub zetrzeć warzywa. Najważniejsze jest to, co i jak często robimy. Jeśli nasze potrzeby w stosunku do blendera są raczej sporadyczne i niewygórowane, dobry i tani blender ręczny będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli potrzebujemy częstszych i większych działań, na pewno trzeba będzie postawić na blender kielichowy. Ci z nas, którzy non stop robią coś z blenderem, będą chcieli mieć w domu oba rozwiązania, ponieważ do szybkiego zmiksowania czegoś wystarczy im blender ręczny i załatwi się z nim sprawę natychmiastowo, a jak przyjdzie potrzeba zrobienia czegoś większego, będzie można rozłożyć duży blender kielichowy i zabrać się do pracy z nim. Trzeba też pamiętać, że na przykład lodu nie skruszymy blenderem ręcznym.