Który blender kupić?

News

Coraz trudniej jest nam sobie wyobrazić kuchnię bez blendera, ale niestety cały czas jeszcze wiemy o tych urządzeniach stosunkowo mało. Zazwyczaj za mało, by świadomie kupić odpowiednie dla siebie urządzenie. Przyjrzyjmy się temu, co producenci mają nam do zaoferowania. (http://sklep.puregreen.pl/bamix)

Zastosowania blenderów

Blendery to urządzenia, które rozdrabniają jedzenie, często do postaci zhomogenizowanej. Sprawdzają się idealnie w czasie przygotowywania posiłków dla dzieci mających problem z gryzieniem oraz dla osób starszych. Można dzięki nim przygotować ciasto na naleśniki, można przygotować zupy kremy, posiekać orzechy, a nawet przygotować mus owocowy. Blendery ręczne i stacjonarne Na rynku znajdziemy dwa główne typy Benderów. S to blendery ręczne, które znajdują się w naszych dłoniach w czasie pracy, oraz blendery stacjonarne, zwane ze względu na fakt posiadania kielichów blenderami kielichowymi. Blendery ręczne są małe i poręczne, ale dość słabe. Miksujemy z ich pomocą zwykle w dostawionych miskach. Blendery kielichowe mają własne miski i większe możliwości.

Najważniejsze parametry

Wśród najważniejszych parametrów Benderów, na które trzeba zwracać uwagę, na pewno jest moc tych urządzeń. Od niego zależy, z czym blender sobie poradzi, jak szybko będzie pracował i jak dobrze rozdrobniony będzie finalny produkt. Typowy blender spełniający podstawowe wymagania typowej pani domu lub pana domu to urządzenie posiadające silnik o około 700 watach mocy. Blendery ręczne są zwykle znacznie słabsze od kielichowych. Najsilniejsze blendery kielichowe wykorzystywane w warunkach domowych mogą mieć moc nawet około 1,5 kW. Chociaż blendery ręczne są słabsze, bardzo często mogą to być urządzenia bezprzewodowe, zasilane z akumulatora, co ułatwia operowanie nimi.

Trzeba jednak mieć wtedy na uwadze, że będziemy korzystać z urządzenia raczej słabego. W przypadku Blenderów kielichowych nie ma możliwości, by pracowały w charakterze urządzeń bezprzewodowych. Są one dużo większe i trzeba je zawsze solidnie rozstawić, po czym podłączyć do gniazdka za pomocą standardowego przewodu. Dodajmy także, że rozwiązania bezprzewodowe są zazwyczaj dużo droższe od urządzeń o podobnej mocy, ale wykonanych w klasycznej technologii przewodowej.