Czy warto pić świeżo wyciśnięte soki?

News

Świeżo wyciskane soki cieszą się coraz większą popularnością, a wymienienie powodów, dla których ich picie jest opłacalne i wartościowe, nie jest trudnym zadaniem. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy w ich przypadku do czynienia z ważnym elementem zbilansowanej diety. Trudno też wyobrazić sobie smaczniejszy sposób na dbanie o zdrowie i dobrą kondycję układu odpornościowego.

Oczywiście, w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów soków, te jednak nie mogą się równać z sokami świeżo wyciśniętymi. Są znacznie uboższe w witaminy, mają przy tym bez porównania mniej wartościowych składników mineralnych. Oczywiście, nie oznacza to, że należy rezygnować z innych form spożywania owoców i warzyw, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że soki świeżo wyciskane są dla nich ciekawą alternatywą.

Zalety picia świeżych soków

Picie świeżo wyciskanych soków to zdrowy nawyk żywieniowy mający znaczenie już choćby dlatego, że żyjemy coraz szybciej i często zapominamy o tym, jak duże jest znaczenie owoców i warzyw w naszej codziennej diecie. Jednym z rezultatów niewłaściwego odżywiania się są problemy z trawieniem i nie sposób nie zauważyć tego, że obecnie z problemem tym zmaga się coraz więcej osób. Jeśli zdecydujemy się na wyciśnięcie soku, możemy liczyć nie tylko na witaminy i minerały, ale również na enzymy i błonnik. Wszystko to sprawi, że nasz organizm będzie wzmocniony i będzie funkcjonował lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zdrowe świeże soki

Soki wspomagają trawienie

Być może picie soków nie przyczyni się do tego, że problemy z trawieniem natychmiast znikną bez śladu, z czasem mogą być one jednak coraz mniej dotkliwe. Nie można zapominać również o tym, że trawienie owoców i warzyw, w przeciwieństwie do trawienia soków, jest procesem długotrwałym. Może rozciągać się nawet do kilkunastu godzin, pewne znaczenie ma bowiem również to, co jedliśmy wcześniej. Tymczasem trawienie soku nie zawiera naszemu organizmowi więcej niż kilkunastu minut i już ten niedługi czas wystarcza do tego, aby dostarczyć mu składników odżywczych, których normalnie mu brakuje.

Wartości odżywcze

W tym miejscu warto zatrzymać się przy samym składzie soków, które powstają ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Jest on zbliżony do tego, jaki mają suplementy diety, których nie brakuje w drogeriach oraz aptekach. Sok działa szybciej niż suplement w tabletkach, a jednocześnie jest rozwiązaniem, po które można sięgać bez obaw o skutki uboczne. Soki z owoców i warzyw są lekkostrawne i nie wymagają od organizmu zbyt dużego wysiłku energetycznego. Nie powinno być więc zaskoczeniem to, że ich regularne przyjmowanie dodaje nam energii.